Dayanışma ablukadan güçlüdür! | 11 Kasım 2022 Cuma

Değerli Küba dostları,
Küba sosyalizmi eşitsizliğin, sömürünün, baskının kol gezdiği bir dünyada insanlığın umudu olmaya devam ediyor.Küba, ABD’nin uyguladığı soykırım suçu niteliğindeki ablukanın yarattığı ağır koşullara rağmen devrimin kazanımlarını koruma ve dünya halklarıyla dayanışma konusundaki kararlılığını sürdürüyor.

José Martí Küba Dostluk Derneği olarak kuruluşumuzdan bu yana 20 yıldır her daim Küba halkının yanında olduk. Ablukanın bir soykırım suçu olduğunu haykırdık; Küba’nın bu cani politikaya rağmen elde ettiği başarıları gururla aktardık Türkiye kamuoyuna. Tüm dünyadan Küba dostları gibi dayanışmanın ablukadan güçlü olduğunu göstermeyi hedefledik. Geçtiğimiz aylarda tamamladığımız dayanışma kampanyamızla kardeş Küba halkına sağlık malzemeleri gönderdik.

Ablukaya karşı dayanışma etkinliklerimize ara vermeksizin devam ediyoruz; abluka son bulana kadar da devam edeceğiz!

Bu kez ülkemizde ağırlamaktan onur duyduğumuz çok önemli bir konuğumuz var: Küba Cumhuriyeti Ulusal Kahramanı ve Küba Halklarla Dostluk Enstitüsü (ICAP) Başkanı Fernando González Llort.

Etkinliğimizde TKP Genel Sekreteri Kemal Okuyan ve müzisyen dostlarımız Gülcan Altan, Murat Güner ve Alper Kaptaş da aramızda olacak.

Ablukaya karşı Küba halkının yanında olduğumuzu bir kez daha ilan edeceğimiz dayanışma etkinliğimize “Küba yalnız değildir!” diyen tüm dostlarımız davetlidir.

Dayanışma ablukadan güçlüdür!
Ablukaya son!
Küba kazanacak!

Tarih: 11 Kasım 2022 Cuma
Saat: 20.00
Yer: Şişli Tiyatrosu (Adres: Abide-i Hürriyet Cd. No: 155/A  Arzu Pasajı Merkez Şişli / İstanbul)

Dostlukla,

José Martí Küba Dostluk Derneği