Küba Halkı Bir Kez Daha Kazandı!

Değerli Dostlar,

1 Kasım’da BM Genel Kurulu’nda yaklaşık 60 yıldır devam eden ve Küba halkının maddi kayıpların yanında çok sayıda yurttaşını kaybetmesine yol açan  ABD ablukasının kalıdırılması oylandı ve oylama sonucunda ABD hükümetinin abluka ile insanlık suçu işlediği bir kez daha teyit edilmiş oldu.  Küba halkı ise yeni bir zafer elde etti ve haklılığını perçinledi.

Geçtiğimiz yılki oylamada çekimser oy kullanan ABD, bu yıl “yalnız kalma pahasına” uyguladığı ablukayı ve Küba halkına karşı düşmanca tutumunu sürdüreceğini beyan etti dünya kamuoyuna. Küba halkı ise beklendiği gibi yanıt verdi bu ikiyüzlülüğe:“halkımızın inancı ve genç yurtseverlerin azmi ile mücadeleye devam edeceğiz”

Küba halkının geleceğini çalmaya çalışan ve insanlık suçu olduğu defalarca kanıtlanmış olan abluka politikası bir an önce sona erdirilmelidir.Küba halkının onurlu tarihi, Küba halkının inançlı ve örgütlü mücadele sayesinde kazandığını, emperyalizmin ise bunun karşısında yenilmeye mahkum olduğunu göstermiştir. Küba halkının yeni zaferini kutluyoruz. Ablukanın sona erdirilmesi için Küba halkı ile omuz omuza mücadele etmeye devam edeceğiz.

Saygılarımızla

José Martí Küba Dostluk Derneği Yönetim Kurulu

2 Kasım 2017