Küba ile Dayanışma Mesajı

Küba Halklarla Dostluk Enstitüsü’ne

Değerli Dostlarımız,

Irma kasırgasının Küba’da yarattığı yıkımı günlerdir endişeyle takip ediyoruz. Yaşanan can kayıpları ve büyük maddi hasar için derin üzüntümüzü ve dayanışma duygularımızı paylaşmak isteriz.

Küba’yı yaralarını saracağı zorlu günlerin beklediğini biliyoruz. Ancak, kasırgayı beklerken yıkımı en aza indirmek için örgütlü, planlı, disiplinli ve kardeşçe hareket etme kabiliyetini en üst seviyede gösteren Küba halkının hasar gören bölgeleri yeniden inşa ederken de aynı kabiliyeti göstereceğinden eminiz. Halkın devrimci değerlerinin ve sosyalist Küba devletinin tek bir yurttaşı bile yalnız bırakmama kararlılığının her türlü zorluğu yeneceğinden kuşku duymuyoruz.

Kasırgadan etkilenen kapitalist bölge ülkelerinde insanların nasıl kaderlerine terk edildiğini üzüntüyle izledik. Kimsenin kaderine terk edilmediği bir dünya özlemi içindeki bizler için Küba bir kutup yıldızıdır ve asla yalnız değildir. Küba’nın zorlu günlerini atlatmasına destek olmak için tüm imkanlarımızı seferber edeceğimizi, bunun yanı sıra on yıllardır süreklileşmiş bir felakete dönen abluka politikasına karşı mücadelemize de kararlılıkla devam edeceğimizi ilan ediyoruz.

Kardeşçe selamlar,

José Martí Küba Dostluk Derneği

12.09.2017

 

Kızılırmak Sk. Demet Apt. No:13/5 Kızılay Çankaya ANKARA

Tel: 0312 419 70 11

www.kubadostluk.org