José Martí Küba Dostluk Derneği Olağan Genel Kurulunu Tamamladı

José Martí Küba Dostluk Derneği Olağan Genel Kurulunu Tamamladı

José Martí Küba Dostluk Derneği olarak olağan genel kurulumuzu 24 Ekim 2021 tarihinde dernek genel merkezimizde gerçekleştirdik. Genel Kurul toplantımızın ardından derneğimizin yönetsel kadrolarında bir dizi değişikliğe gidildi. Genel Kurulumuzun ardından yeni Yönetim Kurulumuz şu isimlerden oluşmuştur.

  •  Cemile Çağlar AYKAÇ – JMKDD Yönetim Kurulu Üyesi
  •  Yasin ÇALIŞ – JMKDD Yönetim Kurulu Üyesi
  •  Mehmet Onur ÇUVALCI – JMKDD Yönetim Kurulu Üyesi
  •  Cem Taylan ERDEN – JMKDD Yönetim Kurulu Üyesi
  •  Ahmet Yiğit GÜNAY – JMKDD Yönetim Kurulu Üyesi
  •  Nahide ÖZKAN – JMKDD Yönetim Kurulu Üyesi
  •  Melisa YENİOCAK – JMKDD Yönetim Kurulu Üyesi

Genel Kurulumuzun ardından José Martí Küba Dostluk Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nahide Özkan, José Martí Küba Dostluk Derneği Genel Sekreteri C. Çağlar AYKAÇ olmuştur.

Küba Halklarla Dostluk Enstitüsü (ICAP), derneğimiz genel kuruluna bir selamlama mesajı iletmiştir. Kendilerine teşekkür ederiz. Bu mesajı sizlerle paylaşıyoruz:

 

Havana, 6 Ekim 2021

“Devrimin 63. Yılı”

Türkiye’deki José Martí Küba Dostluk Derneği üyeleri,

Sevgili dostlar,

ICAP’ın kardeşçe selamını kabul edin. Zorlu Covid koşullarında dünya genelinde dostlarımızın kalplerinde ve zihinlerinde Küba’nın varlığını koruduğunu, yaşamlarının büyük bölümünü halkımızla dayanışmaya ve dostluğa adayan sizler gibilerin var olduğunu bilmek kesinlikle büyük bir onur ve özel bir övünç kaynağı.

Son dönemde José Martí Küba Dostluk Derneği tarafından gerçekleştirilen çalışmalar halklarımız arasındaki dostluk bağlarının güçlenmeye devam etmesi için çok değerli oldu. Bu çalışmaların kurumumuzla birlikte organize edeceğiniz yeni faaliyetlerle daha da derinleşmesini ümit ediyoruz. Bizim Ada acentesi üzerinden gelecek Türk grupları ise iki halk arasındaki tanışıklığın ilerletilmesi bakımından yeni bir fırsat olarak görüyoruz.

Sizler, Uluslararası Küba ile Dayanışma Hareketi’nin emperyalist abluka ve soykırım karşısında verdiği mücadelenin aktif bir parçasını oluşturuyorsunuz. Direnen ve ilerleyen, her şeye rağmen dünyanın pek çok yerine sevgi ve sağlık dağıtmaya devam eden bir halkın gerçekliğini gün be gün bulanıklaştıran dezenformasyona, yıkıcı medya kampanyalarına karşı gerçekleştirilen eylemlerle eşzamanlı olarak yürütülen #unblockcuba kampanyasına ve dayanışma seminerlerine katılımınızın dikkat çekici olduğunu satır arasında ifade etmek isteriz.

Yalnızca Kübalılar için değil, dünyanın bütün devrimcileri ve enternasyonalistleri için özel bir gün olan, unutulmaz Kumandan Ernesto Guevara’ya saygı gösterisinde bulunulacak 9 Ekim için planladığınız değerlendirme toplantınızda, şimdiye dek gerçekleştirilmiş olduğunuz çalışmaları genişletmeye katkı sağlayacak kararlar alınacağından; yeni insanın ölümsüz örneği Che’nin mirasını daima takip eden sizlerin dayanışmacı faaliyetlerinizle Küba’yı savunmaya ve yeni hedef ve görevlerimizde ICAP’ı desteklemeye devam edeceğinizden kuşkumuz yok.

Sizleri dayanışmayla kucaklarız,

Fernando Gonzáles Llort

Küba Halklarla Dostluk Enstitüsü (ICAP)