FARC lideri Timochenko hastaneye kaldırıldı

Kolombiya Devrimci Silahlı Güçleri’nin (FARC) Timochenko takma adıyla bilinen lideri Rodrigo Londono geçirdiği rahatsızlık sonrası Kolombiya’nın Villavicencio kentindeki bir hastanede tedavi altına alındığı belirtildi.

Hükümetle yapılan barış anlaşması çerçevesinde 27 Haziran’da silahlarının tamamını Birleşmiş Milletlere (BM) teslim eden FARC’ın lideri Rodrigo Londono, yerel basındaki haberlere göre, hissettiği şiddetli göğüs ağrısı, baş dönmesi ve çarpıntı sonrası Villavicencio kentindeki bir hastanenin acil servisine kaldırıldı.

Sputnik Türkiye‘de yer alan habere göre, Londono daha sonra Twitter üzerinden gönderdiği mesajla sevenlerine durumunun iyi olduğunu söyledi ve hastane çalışanlarına teşekkür etti.

​Doktorlar Londono’nun konuşma güçlüğü ve özellikle sol kol olmak üzere kas ve eklemlerde güç kaybı şikayetiyle hastaneye kaldırıldığını belirtti.

Klinik müdürü Lydis Herrera da gazetecilere, yapılan muayenenin sonucunda Londono’nun, felcin öncül belirtisi olan geçici iskemik atak geçirdiğinin teşhis edildiğini söyledi.

http://haber.sol.org.tr/dunya/farc-lideri-timochenko-hastaneye-kaldirildi-201746