Engelliler Konfederasyonu, 3 Aralık’ta Fidel’i ziyaret etti

Engelliler Konfederasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Avukat Turhan İçli ve beraberindeki konfederasyon üyeleri, bugün Fidel için Küba Büyükelçiliği’ne taziye ziyaretine gitti.

Fidel için açılan taziye defterine konfederasyon adına yazılan mesajda; “Bugün 3 Aralık Dünya Engelliler Günü. Böyle bir günde senin manevi huzurundayız. Küba’da sosyal devleti tesis ederek bütün dezavantajlı grupları topluma kazandıran reformlarını biliyoruz.Engellilerin Küba’da çok örgütlü olduklarına ve bütün karar alma süreçlerine etkin biçimde katıldığına tanık olduk. Senin insanlığın eşitlik kardeşlik ve özgürlük idealine bağlı bir lider olduğunu biliyor, bu idealini paylaşıyoruz” sözleri yer aldı.

3_0

‘HER BİRİNİZİN KÜBA’DA BİR KAPISI VAR’

Küba Elçiliği Birinci Sekreteri Abel Martinez ise, heyete yaptığı kısa konuşmada; “Fidel Castro fiziki engeller ortadan kaldırmak için çok şey yaptı. Üniversite düzeyinde engelli vatandaşlarımız, engelli okullarımız var. Bu ücretsiz okullarden mezun pek çok öğrenci üniversiteye devam ediyor. Bunu büyük lidere borçluyuz, bugün anısına birarada bulunduğumuz.  Küba halkı bunu hiçbir zaman unutmayacak. Bu tüm dünyada yapılanların ötesinde bir başarı. Yapmamız gereken, onun eserini daim kılmak. O nedenle bugün Küba’da herkes ‘Ben Fidel’im’ diyor. Çünkü Fidel’İn düşüncesi ölmeyecek. Devrimimize sahip çıkıyoruz ve onu iler taşıyacağız. Kumandanımızın ruhu ile, dayanışma ile bunu yapıyoruz ve bu yüzden her birinizin Küba’da birer kapısı var. Küba’Nın kapıları size her an açık” ifadelerini kullandı.

Ziyaretçilerin yazdığı mesajın tümü şöyle:

http://haber.sol.org.tr/toplum/engelliler-konfederasyonu-3-aralikta-fideli-ziyaret-etti-177834