“Che ile Koşmaya” Devam Edeceğiz

Bu yıl Küba başta olmak üzere dünya çapında Küba Halkı ile dayanışma faaliyeti yürüten dernekler Haziran ayında Comandante Che’nin doğum yıldönümü olması sebebiyle çok sayıda etkinlik düzenledi.

Derneğimizin Che’nin doğum yıldönümü için Küba Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği’nin öncülüğünde düzenlediği “Che ile Koşuyoruz” Halk Koşusu 18 Haziran 2017 tarihinde Odtü Eymir Gölü’nde yapıldı.

Koşuya Küba Cumhuriyeti Ankara Konsolosu Mayvet González Fernández ve Üçüncü Sekreter Abel Martínez Grandio’da katılarak koşuda dereceye giren koşuculara ödüllerini takdim ettiler. Konsolos Mayvet González Fernández yaptığı kısa konuşmada Che’nin Küba Halkı için özel bir yeri olduğunu, Küba Dostları ile birlikte bulunmaktan onur duyduklarını paylaştığı konuşmasını “Yaşasın Che, Yaşasın Küba” diyerek tamamladı.

Koşuda birinciliği Ali Çetin, ikinciliği Fikri Demirtaş, üçüncülüğü ise Kaya Kulak elde etti. Kadınlarda koşuyu birinci olarak Serpil Yanbastı, ikinci olarak Nihal Tırpan, üçüncü olarak ise Güller Koç tamamladı.

Koşuda ödül kazananlar ödüllerini Küba Konsolosu ve Küba Elçilik Üçüncü Sekreterinin elinden aldıktan sonra seneye yine buluşmak dilekleri paylaşılarak etkinlik tamamlandı.

Che İle Koşuyoruz – Skor Tablosu için tıklayınız

Koşudan kareler :

[ngg_images source=”galleries” display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”180″ thumbnail_height=”120″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”60″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]